MARTIN LAZAREV

Martin Lazarev Brasiilias resideeruv fotograaf, disainer ja leiutaja, kelle fotokeelele on omane kummaliste emotsioonide ja hetkede püüdmine. Martin viljeleb tänavafotograafiat ning peab oluliseks loodusliku valguse kasutamist.

Martini Lazarevi loomingut on kaaneloona avaldanud Digital Photographer Brasil, FotoGrafia Magazine, Cheese, Positiiv ja teised fotoajakirjad

Kunstniku portfoolio: https://www.flickr.com/photos/vectorino/

 

RENE JAKOBSON

Rene Jakobson on kontsert- ja loodusfotograaf, kelle jaoks ilusaimad hetked on siis, kui õnnestub kõik kolm – muusika, loodus ja fotograafia omavahel kokku panna. Enamasti mööduvad õhtud siiski hämarates kontsertsaalides õhku haihtuvatest helidest pildilisi jälgi jäädvustades.

Rene teeb koostööd paljude kontserdikorraldajatega nii jazzi kui klassikalise muusika vallas. Tema erilised tänusõnad siinkohal Jazzkaarele, Jazzliidule, Pille ja Guido Kangurile, Ain Aganale, Tallinna Kammerorkestrile, Heliloojate Liidule ja muidugi kõikidele muusikutele, kes on tekitanud fotograafis äraütlemata võimsaid emotsioone.  Rene on 2017. aasta Jazziedendaja tiitli omanik. Ta töid on eksponeeritud mitmetel fotonäitustel nii Eestis kui välismaal.

Kunstniku portfoolio: https://www.flickr.com/photos/renej/albums

JAANAR NIKKER

Jaanar Nikker (s. 1983) tegutseb täna peamisel kommertsfotograafina. Oma fotograafiteed alustas ta 2007. aastal Londonis – sealse kultuuri- ja kulbiskenega tutvumisel tekkis Jaanaril huvi fotograafia vastu, peamiselt paelus teda ja paelub siiani mustvalge foto. Mustvalges fotos näeb ta esteetikat, mis jätab tahaplaanile üleliigse info ja aitab rõhutada hetkeemotsiooni.

Jaanar õpinguaastate fotod Londonis erinevad fookuse ja sisu poolest paljuski tema tänasest praktikast. Ometi leiab siin ühise joone – ka täna eelistab Jaanar modelle eelkõige mustvalgelt kujutada. Tema isepäraste ja veidi kummaliste nurkade osting on kandunud tänavafotolt edasi studiosse, endiselt jätkub katsetamine nurga ja fookusega, hüplemine mängu ja tõelisuse vahel.

Kunstniku portfoolio: http://www.jaanar.com/

ARTUR SADOVSKI

Artur Sadovski on noor ja andekas omapärase käekirjaga fotograaf. Tema teosed esitavad kohati kliiniliselt puhtana kujutatud linnamaastikul miniatuursena mõjuvaid ekstreemsportlasi. Arturi fotokeelele on iseloomulik sümbioosi otsimine etteaimamatu liikumise ja linnaruumi vahel. Oma töödes kombineerib fotograaf näiliselt mängleva kergusega ekstreemspordi dünaamilisuse ja plastilisuse stoiliselt staatiliste ümbrusega, hingamise ja kire emotsioonitute objektidega. Arturi paeluvate teoste tajutava näilisuse ja omanäolise kompositsiooni juhuslikkuse taga on detailideni läbi mõeldud kaader, mis sünnib enne visuaali fotograafi peas.

Artur teeb tihedat koostööd mitmete ekstreemspordibrändide, ekstreemsportlaste ja -üritustega nii Eestis kui ka välismaal, muuhulgas VANS, Adidas, Simple Session, Fox Racing Canada, BMX Rider Magazine jpt.

Kunstniku portfoolio: https://www.artursadovski.com/works/

Close Menu
×
×

Cart