LONDON

29.11.17 - 10.03.18

Näitusel “London” ekponeeritakse Jaanar Nikkeri töid ajast, mil fotograaf elas ja tegutses Londonis. Selle perioodi London tundis rõõmu Led Zeppelini kontsertist, kohanes avalikes kohtades suitsetamise keeluga ja ootas elevusega Olümpia saabumist; terrorism võrdus tol ajal kahe nurjunud autopommiga ja Brexitist ei osatud undki näha.

Tegemist on fotograafi esimese näitusega ja isikliku tagasivaatega õpinguaastatele, otsigutele, foto kui mediumi avastamisele. Fotol jäädvustatu on sündinud emotsiooni ajel, piltidel on jäädvustunud nii Londoni tänavaelu, kui vaateid enamtuntud turismiobjektidele. Näitus toob meie ette Londoni selle palge, mis ajas üsnagi muutumatu ning kultuurilistest ja poliitilistest sündmustest sõltumatu on. Näitusel ekponeeritu on pigem linna olme dokumentatsioon ja mõjub argise jalutuskäiguna Londoni tänavatel.

Näidatavad fotod erinevad Jaanar Nikkeri praegustest töödest – põhitööna tegeleb fotograaf täna kommertsfotoga. Varasemate tööde esitlemine näitusel on ühest küljest teatud perioodi kokkuvõte, teisalt nostalgiline tagasivaade enda kujunemisaastatele, mil olulisem oli enda emotsiooni ja tunde väljendamine ning nurga ja kaadriga mängimine. 

“Fotograafias on mustvalge mind alati lummanud, mustvalge pilt annab edasi sügavama tunde ja tõrjub tagaplaanile häiriva visuaalse müra,” põhjendab fotograaf must-valge foto eelistust värvilisele.

Näituse toimumist toetavad Overall Eesti, HP ja Telliskivi Loomelinnak. Näituse teosed on prinditud keskkonnasõbraliku latsektehnologiaga taaskasutatavale HDPE materjalile.

Kuraator: Heidi Paju

Close Menu
×
×

Cart