Ratchet Notion

20.06-12.09.2017

Artur Sadovski on noor ja andekas omapärase käekirjaga fotograaf. Tema teosed esitavad kohati kliiniliselt puhtana kujutatud linnamaastikul miniatuursena mõjuvaid ekstreemsportlasi. Arturi fotokeelele on iseloomulik sümbioosi otsimine etteaimamatu liikumise ja linnaruumi vahel. Oma töödes kombineerib fotograaf näiliselt mängleva kergusega ekstreemspordi dünaamilisuse ja plastilisuse stoiliselt staatiliste ümbrusega, hingamise ja kire emotsioonitute objektidega. Arturi paeluvate teoste tajutava näilisuse ja omanäolise kompositsiooni juhuslikkuse taga on detailideni läbi mõeldud kaader, mis sünnib enne visuaali fotograafi peas.

Näitusel eksponeeritav on valik fotograafi viimase aasta töö ja otsingute tulemusena sündinud teostest. Osaliselt on näitusel ekponeeritavad teosed avaldatud ajakirja “Positiiv” 2017. aasta kevadnumbris. Eraldi esiletõstmist väärib portree California profirulatajast Richie Jacksonist, mis avaldati ajakirjas Rolling Stone. Artur Sadovski on ühtlasi esimene Eesti fotograaf, kelle töö on avaldatud tolles 1967. aastal asutatud USA prestiižika muusika, poliitika ja popkultuuri kajastavas ajakirjas.

Artur teeb tihedat koostööd mitmete ekstreemspordibrändide, ekstreemsportlaste ja -üritustega nii Eestis kui ka välismaal, muuhulgas VANS, Adidas, Simple Session, Fox Racing Canada, BMX Rider Magazine jpt.

Kuraator: Heidi Paju

Close Menu
×
×

Cart